نماینده ولی فقیه در ارتش در ویژه برنامه جشنواره ملی سرزمین نور:

آشناسازی نسل امروزی با دفاع مقدس از برکات راهیان نور است

نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی گفت: برکات راهیان نور کمتر از اهمیت دفاع مقدس نیست.

به گزارش خبرنگار کوله بار در خرمشهر، حجت الاسلام عباس محمد حسنی جمعه شب در آیین جشنواره راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر، تقویت و ترویج فرهنگ، ایثار و شهادت را ضروری خواند و گفت:همانگونه حضور موثر در دفاع مقدس یک تکلیف ملی بود در ارتباط با راهیان نور همان وظیفه و تکلیف وجود دارد.
وی با بیان اینکه برنامه های راهیان نور برکات فردی و اجتماعی دارد، گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست چرا که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان مظهر حقیقی و اقتدار ملی است.
حجت الاسلام حسنی افزود: ما موظف هستیم نام شهیدان را زنده تر کنیم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را سال به سال و نسل به نسل گسترش دهیم تا انقلاب ما زنده تر و پویاتر مسیر خود را ادامه دهد.
وی در ادامه گفت: اگر کربلای حسینی نبود اسلام و شیعه نبود و اگر شهیدان دفاع مقدس نبودند از ایران اسلامی خبری نبود بنا بر این شهیدان دفاع مقدس عزت، استقلال و شرف ملی و آقایی جهانی را برای ایران اسلامی را به ارمغان آورده است.
حجت الاسلام محمدحسنی ، بسترسازی و تبیین سازی دوران دفاع مقدس را از برکات راهیان نور دانست و گفت: تبیین ارزش های دفاع مقدس و حماسه های آفریده شده توسط شهدا و رزمندگان جنگ به نسل امروزی لازم و ضروری است.
نماینده ولی فقیه در ارتش، مقابله با توطئه های دشمن از دیگر برکات راهیان نور عنوان کرد و گفت: فراموش سازی دفاع مقدس از سوی کسانی که منافع نامشروع دارند از توطئه های دشمنان است.
حجت الاسلام محمدحسنی اظهار داشت: امروز انگیزه هایی از سوی دشمنان این ملت وجود دارد، به فراموشی سپردن دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه چرا باید حماسه های شهید حسین فهمیده از کتابهای درسی دانش آموزان حذف شود، گفت: بشکند آن قلمی که دستور حذف حماسه رزمندگان را از کتابهای درسی داد.
وی آشناسازی نسل امروزی با زوایای پنهان و آشکار دفاع مقدس از برکات راهیان نور خواند و گفت: امروز برای قدرتمند شدن دشمن ایران پول خرج می شود و برای اینکه انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها