مسئول سازمان اردویی سپاه الغدیر یزد در گفتگو با کوله بار عنوان کرد

اثرگذاری اردوهای راهیان نور دانش آموزی در تشویق خانواده ها برای حضور در یادمان های دفاع مقدس در ایام نوروز

زارع گفت: دانش آموزانی که در اردوهای راهیان نور شرکت می کنند، مشوق خانواده ها برای حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس در ایام نوروز هستند.

منصور زارع مسئول سازمان اردویی سپاه الغدیر یزد در گفتگو با خبرنگار کوله بار با اشاره به اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس جنوب کشور گفت: از زمان آغاز اردوهای راهیان نور امسال تا به امروز، 4هزار و 455 دانش آموز از استان یزد از سرزمین نور بازدید کردند و در تلاش هستیم که تا نیمه اول اسفند ماه، 11 هزار دانش آموز را به یادمان های دفاع مقدس جنوب کشور اعزام کنیم.

 

 

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل برگزاری امتحانات ترم اول،راهیان نور دانش آموز موقتا توقف داشته است و ان شالله از اول بهمن ماه، شاهد اعزام مجدد دانش آموزان به مناطق عملیاتی جنوب خواهیم بود.

 

 

زارع با بیان اینکه اعزام دانشجویان هم جزو یکی از برنامه های سازمان اردویی سپاه الغدیریزد است، تاکید کرد: امسال پیش بینی نموده ایم که قریب به 2 هزار دانشجو هم بتوانند از 15 اسفندتا 25 اسفند از سرزمین نور بازدید کنند و برنامه ریزی ما برای راهیان نور نوروز، اعزام قریب به 5 هزار نفر است.

 

 

مسئول سازمان اردویی سپاه الغدیر یزد در ادامه با اشاره به اثرگذاری اردوهای راهیان نور دانش آموزی و دانشجویی تاکید کرد: معتقدم اگر راهیان نور طبق ایده های رهبرانقلاب و همچنین رعایت اصول صورت بگیرد، شاهد اثرگذاری معنوی خاصی بر روی نسل های جوان به ویژه در دانشجویان و دانش آموزان خواهیم بود و بحمدالله همین طور هم بوده است و ما در اعزام دانش آموزان به سرزمین های نور، شاهد اثرگذاری و معنویت بخشی این سفرها بر روی این قشر جوان جامعه هستیم.

 

 

وی با بیان اینکه دانش آموزان، مشوق خانواده ها برای حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس در ایام نوروز هستند، تصریح کرد: خوشبختانه حضور دانش آموزان در سرزمین های نور، باعث شده است که در ایام نوروز هم از خانواده هایشان بخواهند که با خودروهای شخصی در مناطق عملیاتی حضور پیدا کنند و نوروز خود را با شهدا بگذارنند و بحمدالله این روند تشویق دانش آموزان برای حضور خانواده ها در سرزمین های نور با رشد خوبی روبرو بوده است.

 

 

زارع در پایان ابراز داشت: ما در پایان سومین روز اردوهای راهیان نور دانش آموزی، شاهد برگزاری محفل شب خاطره در میان این دانش آموزان هستیم که خودشان متولی کار هستند و برخی از دانش آموزان هم از خاطرات و اثراتی که از سرزمین شهدا دیدند، برای یکدیگر می گویند و بارها دیده شده که آنقدر صحبت های این عزیزان دانش آموز موثر بوده است که باعث سرازیر شدن اشک مسئولان راهیان نور و آموزش و پرورش شده اند و همه این ها یعنی اینکه شهدا باعث اثرگذاری معنوی در دانش آموزی می شوند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها