سلطانی در گفتگو با کوله بار:

جشنواره ملی نور باعث کشف استعدادهای نهفته در زائران راهیان نور می شود

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: جشنواره سرزمین نور باعث کشف استعدادهای نهفته در زائران راهیان نور می شود و می تواند اثرگذاری ویژه ای در جمع آوری آثار ادبی و هنری با موضوع راهیان نور و دفاع مقدس داشته باشد.

جهانبخش سلطانی بازیگر سریال “سرنخ” در گفتگو با کوله بار با اشاره به برنامه فرهنگی هنری جشنواره ملی سرزمین نور که در خرمشهر برگزار می شود، گفت: این برنامه یکی از برنامه های اثرگذار راهیان نور است که باعث کشف استعدادهای نهفته در زائران راهیان نور می شود و می تواند اثرگذاری ویژه ای در جمع آوری آثار ادبی و هنری با موضوع راهیان نور و دفاع مقدس داشته باشد.

 
وی ادامه داد: دو سال گذشته در این جشنواره شرکت کردم و از نزدیک با برخی از برگزیدگان این دوره از جشنواره بازدید نمودم و معتقدم که جشنواره های راهیان نور و دفاع مقدس در میان نسل های امروزی اثرگذاری ویژه ای دارد.

 
سلطانی تاکید کرد: دفاع مقدس یکی از گنجینه های تاریخ کشورمان است که می توان با استفاده از روش های مختلف، آن را استخراج نمود که به اعتقاد ما، هنر موثرترین روش برای انتقال این فرهنگ به نسل امروز و فرداست.

 
این بازیگر سینما و تلویزیون خاطر نشان کرد: سینمای دفاع مقدس یکی از اثرگذارترین سینماها در ترویج فرهنگ دفاع مقدس می تواند باشد اما متاسفانه برخی از مسئولان فرهنگی کشورمان از ساخت فیلم های دفاع مقدس حمایت نمی کنند و این در حالی است که دفاع مقدس، یکی از مهمترین مقوله های کشورمان در جنگ با استکبار جهانی است.

 
وی خاطر نشان کرد:سینمای دفاع مقدس می تواند در این زمینه انتقال فرهنگ دفاع مقدس و نهادینه کردن آن در میان نسل های امروزی اقدامات شایسته ای انجام دهد و این کار نیازمند حمایت مسئولان است.

 
سلطانی در پایان با بیان اینکه برگزاری جشنواره فیلم دفاع مقدس و توجه جدی تر به این نوع سینما و حمایت های جدی تر و وسیع تر از سینماگران بی تردید می تواند این سینما را در مسیر رشد و تکامل خود، هدایت کند، گفت: یقینا سینمای دفاع مقدس به حمایت های جدی تر و پردامنه و وسیع تر نیاز دارد و مسوولان و متولیان سینمای کشور، در این زمینه ، وظایف سنگینی به عهده خواهند داشت .
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها