برای دیدن شکارچی ایرانی پهپاد آمریکایی به موزه دفاع مقدس بروید

مدیرعامل موزه دفاع مقدس از انتقال سامانه پدافندی تمام ایرانی "سوم خرداد" که پهپاد متجاوز آمریکایی را در خلیج همیشه فارس شکار کرد، به این موزه خبر داد.

به گزارش کوله بار،علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در نشست خبری، برنامه‌‌های موزه را در هفته دفاع مقدس تشریح کرد.

وی در معرفی برنامه‌های موزه گفت: یکی از برنامه‌های مهم، نمایشگاه "شکار کرکس‌‌ها" است؛ از این برنامه در تاریخ 30 شهریور رونمایی می‌شود و تا 15 مهر ادامه دارد، محتوای این نمایشگاه حاوی پهپادهای متجاوزی است که نیروهای نظامی به غنیمت گرفته‌اند.

جعفری از نمایش پهپاد RQ170 و سامانه بومی پدافندی سوم خرداد که پهپاد آمریکایی را مورد هدف قرار داد , به باغ موزه دفاع مقدس انتقال داده شده است، برای عمومخبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌ها، نمایشگاه "پایان داعش" است که شامل مجموعه‌ای از اسناد و مدارک، ماکت‌های انتحاری، تجهیزات جنگی، وسایل شکنجه و کتاب‌های فرهنگی و فقهی است که از گروه تروریستی داعش به دست آمده و با همکاری سپاه قدس به کشور انتقال داده شد و از تاریخ 31 شهریور در مکان "سراسر نما" ی موزه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

جعفری در ادامه افزود: یادواره "شهدای دیده‌بان" در هفته دفاع مقدس با همکاری گردان 2 پادگان ولی‌عصر(عج) اجرا می‌شود.

وی با اشاره به نقش ارزشمند و تاثیرگذار زنان در دوران دفاع مقدس گفت: همایش "عصمت عاشورایی" یکی دیگر از برنامه‌ها است که در 3 مهرماه با هدف تقدیر و گرامیداشت شهدا، بانوان جانباز و آزاده، در سالن آزادگان برگزار می‌شود. در این همایش کتاب "عصمت" که در مورد شهیده زن شاخص سال 1398 است رونمایی می‌شود.

جعفری با بیان نکاتی در مورد عملیات ثامن‌الائمه افزود: یکی دیگر از برنامه‌هایی که با همکاری آبادانی‌های مقیم تهران اجرا می‌شود، بزرگداشت شهدای عملیات ثامن‌الائمه است که در تاریخ 4 مهرماه در سالن خلیج فارس برگزار می‌شود.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با اشاره به نقش سینما در حوزه دفاع مقدس گفت: برنامه‌ "انتهای خیابان سرو" روزهای یکشنبه در سالن هویزه به نمایش و نقد فیلم‌های دفاع مقدس می‌پردازد، همچنین فیلم "آن 23 نفر" با حضور عوامل آن فیلم، از تاریخ 31 شهریور تا 7 مهرماه در مکان "خلیج فارس" موزه، اکران می‌شود.

جعفری گفت: برنامه "تاریخ زنده" با هدف آسیب‌شناسی تاریخ شفاهی دفاع مقدس با حضور اساتید و فعالان این حوزه در تاریخ یکم مهرماه در مکان "قصرشیرین" حوزه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به دستاوردهای دفاعی بیان کرد: نمایشگاه دستاوردهای دفاعی با مشارکت نیروی هوا فضای سپاه، از 31 شهریور تا 6 مهرماه در خیابان "سرو" موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به نمایش درمی‌آید.

مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی از برگزاری سومین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین در تاریخ 11 مهرماه در سالن خلیج فارس موزه خبر داد.

    بیشتر بخوانید

        موزه دفاع مقدس تبریز با تامین محتوای 2 میلیارد تومانی تکمیل می‌شود

        پروژه ملی باغ موزه دفاع مقدس اهواز تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

جعفری با اشاره به برنامه "آیین رونمایی" موزه که به تازه‌های نشر حوزه دفاع مقدس می‌پردازد، افزود: در تاریخ 3 مهرماه از مجموعه‌ کتاب‌های اسناد تبادل اسرا و آزادگان با مشارکت سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس در سالن هویزه رونمایی و در ادامه این برنامه از تازه‌های نشر مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در مکان خلیج فارس رونمایی می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها