مسئول مرکز اردویی، راهیان نور سپاه قدس استان گیلان در گفت و گو با کوله بار خبر داد:

25آبان، زمان اعزام دانش آموزان دختر گیلان به اردوهای راهیان نور

مسئول مرکز اردویی، راهیان نور سپاه قدس استان گیلان ازاعزام دانش آموزان دختر شهرستان رشت در قالب 15اتوبوس در 25آبانماه به مناطق عملیاتی جنوب خبرداد.

سرهنگ اصغر زاده رستم مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه قدس گیلان  در گفت و گو با خبرنگار کوله بار گفت: اعزام برادران تا  22 آبان ماه 6هزار 400نفردر قالب 122دستگاه اتوبوس رقم خورده است.
 

وی گفت: اعزامها از مقطع دبیرستانی دانش آموزان پسر 18 شهرستان استان گیلان صورت گرفت که  در طی این اعزامها موفق شدند از یادمانهای استان کرمانشاه، یادمان عملیات مرصاد، پادگان ابوذر؛ یادمان شهید بهشتی،  قصر شیرین و منطقه بازی دراز دیدن کنند.
 

این مسئول محل استقرار برادران را در اردوگاه توحید شهید دکامی عنوان کرد و گفت: در اردوگاه ها به مدت 45 دقیقه برنامه های فرهنگی از جمله مسابقات فرهنگی، مسابقات دلنوشته هایی برای شهدا، ومداحی اجرا می شود.
 

وی حرکت اتوبوسهای اعزامی را به صورت ستون های منظم با پشتیبانی همه جانبه ازجمله  همراهی یک دستگاه، خود روی جنگ نرم و یک دستگاه آمبولانس با پزشک مجرب و.. توصیف کرد.
 

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه قدس اعزام دانش آموزان دختر را در قالب 15 اتوبوس در 25 آبان از شهرستان رشت اعلام کرد و گفت: هر کاروان روزانه 15 اتوبوس دانش آموزان دختر را به مناطق جنوب اعزام می کند.
 

وی محل استقرار خواهران را در اردوگاه شهید حبیب اللهی  واقع در خوزستان نام برد و ادامه داد: دانش آموزان دختر دیدار از یادمانهای هویزه،اروند کنار،شلمچه ومعراج شهدا را جزو اصلی ترین  برنامه های  پربار و معنوی سه روزه راهیان  نور عنوان کرد.
 

همچنین شرکت در رزمایش مردان آسمانی از دیگر برنامه های راهیان نور می باشد.
 

زاده رستم هدف از برگزاری این اردو ها را بازدید از آثار بجا مانده از دوران دفاع مقدس ، آشنای با محورهای عملیاتی دفاع مقدس، آشنای با سرداران، فاتحان و شهدای دفاع مقدس، شرکت در رزم ها و عملیات های نمادین، احیای تفکر والای دفاع مقدس و فرهنگ بسیجی، ایجاد آمادگی روحی جوانان در قالب اردوهای نظامی و تکریم از مقام والای شهدا و حماسه سازان دفاع مقدس عنوان کرد.

انتهای پیام/
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها