فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام:

43 هزار زائرا راهیان نور از یادمان‌های دوران دفاع مقدس استان ایلام بازدید کرده اند

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، از استفاده از همه ظرفیت ها و قابلیت های این استان در راستای برپایی و استقبال از کاروان های راهیان نور در مناطق عملیاتی این استان خبر داد و گفت: از اول سال تا کنون 43 هزار زائرا راهیان نور از یادمان‌های دوران دفاع مقدس استان ایلام بازدید کرده اند

به گزارش کوله بار، سردار سید صادق حسینی، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، صبح روز گذشته(27 آبان) در نشست قرارگاه مرکزی ستاد راهیان نور کشور در ایلام، اظهار کرد: با آغاز سال تحصیلی در سال جاری از 15 مهر، اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دوران 8 سال دفاع مقدس در این استان آغاز شده است.

 

وی، با بیان اینکه اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی در دو مرحله صورت گرفته است، افزود: در مرحله اول، دانش آموزان پسر به ظرفیت 6 هزار و 340 نفر در قابل کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی استان اعزام شده اند که تاثیر به سزایی در آشنایی نسل جوان با ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس داشته است.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، با اشاره به اینکه دور دوم با اعزام دانش آموزان دختر مدارس سطح استان از نیمه دوم آبان ماه سال جاری کلید خورده است، افزود: اعزام دانش آموزان دختر به مناطق عملیاتی در حال انجام است و انتظار می رود که تا پایان سال دانش آموزان بیشتری به اردوهای راهیان نور اعزام شوند.

 

سردار حسینی، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون در مجموع 43 هزار و 95 نفر از سایر نقاط کشور از یادمان‌های دوران دفاع مقدس استان ایلام بازدید کرده اند، ابراز کرد: این اردوها با هزینه آموزش ‌و پرورش، سپاه و استانداری صورت می‌گیرد و استانداری باید 25 درصد هزینه این اردوها را تأمین کند که تاکنون محقق نگردیده، ولی با این وجود، اردوها متوقف نشده است.

 

وی، در ادامه مردم استان ایلام را مردمی ولایی و  مقاوم برشمرد و افزود: در طول دوران 8 سال دفاع مقدس، مردم استان ایلام تنها مردمی بودند که نه تنها شهر و کاشانه خود را خالی نکردند، بلکه با تمام وجود از کیان و مرزهای اسلامی در مقابل دشمنان بعثی دفاع کردند و استان ایلام همواره یکی از آوردگاه های دوران دفاع مقدس بوده است.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، گفت: ایلام تنها استانی بوده که در دوران دفاع مقدس تمام شهر‌های آن مورد تهاجم دشمن قرار گرفت و اولین عملیات با کمک مردم در دوران دفاع مقدس در ارتفاعات میمک صورت گرفت که موجب رهاسازی این منطقه از چنگال دشمن بعثی شد.

 

سردار حسینی، در پایان با اشاره اینکه امروز هم استان ایلام نقش مهمی در ترویج فرهنگی ایثار و شهادت دارد، خاطرنشان کرد: مرز مهران و مناطق عملیاتی دهلران و مهران موجب حضور کاروان های راهیان نور و عبور زائران عتبات عالیات از این استان شده که  این امر بر توانمندی ها و قابلیت های استان در این خصوص افزوده است.

 

گفتنی است، همایش قرارگاه مرکزی راهیان‌نور با حضور فرماندهان سپاه های استانی و سردار فضلی، فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور در محل هتل زاگرس شهر ایلام برگزار شد.

پایان پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها